K ZAKLÁDÁNÍ HOUBOVÝCH SADEB
NOVINKA u čerstvě řezaných květin
Připravíme Vám nákup i k osobnímu odběru v termínu, který si sami určíte.
Do okenních a balkónových truhlíků vysazujte od začátku března macešky. Až do doby výsadby pelargonií, fuchsií a petúnií (květen) budete mít nádhernou výzdobu oken a balkonů. Má-li výsadba působit dobře, nesázejte macešky daleko od sebe.
Od poloviny března hnojte všechny rostoucí zdravé pokojové květiny živnými roztoky, připravenými z plných, vícesložkových hnojiv. Přihnojujte přibližně jednou týdně. Hnojit smíte ale jen ty rostliny, jejichž nádoby jsou dobře prokořeněné. Nejsvrchnější vrstvu substrátu v kořenáčích je třeba jednou měsíčně nakypřit dřevěnou tyčinkou po oschnutí povrchu. Dávejte ale přitom pozor na kořeny.
Odkvetlé pokojové azalky ani kamélie nesmíte zanedbávat, mají-li příští rok zase kvést. Nejdůležitější je světlé, ale chladné stanoviště, svědomitá zálivka a každý týden hnojení.
Agáve, aukuba japonská, brslen japonský a oleandr obecný, jež jste nechali přes zimu ve světlém sklepě, začnete v březnu pravidelně zalévat a hnojit Před zalitím nakypřete substrát, aniž byste přitom poškodili kořeny. Vůbec nejlepší je odstranit nakypřenou vrstvu a nahradit ji dobrým novým substrátem, bohatým na živiny a organickou hmotu. V posledních březnových dnech začněte přihnojovat. Rostlinám ve větších kádích dejte hnojivo v pevné podobě. Posypete jím rovnoměrně povrch před doplněním nové vrstvy substrátu. Jmenované rostliny je nutno důkladně vyčistit a prohlédnout, zda nejsou napadeny škůdci a chorobami. Všechny suché větve a nemocné listy odřízněte, posbírejte a spalte. Zničíte tak škůdce.
Pokojové dřeviny, které se přes zimu příliš vytáhly, koncem března seřízněte. Chcete-li, aby zůstaly nové výhony krátké, je žádoucí světlé stanoviště a u rostlin uvedených zkraje výčtu zpočátku také chladno. Rostliny seřízněte již nyní, aby se řez časově nekryl s přesazováním. Byly by to pak dva zásahy najednou.
Chcete-li pěstovat bramboříky i po odkvětu, pak je co nejdéle zalévejte. I v této době bramboříkům nejvíce vyhovuje chladné, světlé stanoviště. Dají-li rostliny žloutnutím listů najevo, že potřebují odpočinek, začněte zalévat méně. Nesmíte to však provést příliš náhle. Se zavlažováním zcela přestaňte teprve poté, co odumřou všechny listy. Hlízy nechte nasucho až do podzimu, potom začnou samy rašit.
S přibývajícím světlem začínají rašit kaktusy, proto je zalijte. S vodou při zalévání napřed šetřete. Normálně zalévat začněte teprve v době, kdy dají rostliny růstem či novými výhony najevo, že potřebují více vody. Mají-li získat nové výhony svůj přirozený tvar, umístěte kaktusy přímo na světlém slunném okně.
Kávovník arabský je odolná pokojová rostlina pro normálně vytápěné obytné místnosti. Okrasně působí především jeho tmavozelené, lesklé listy. Později vypadají kouzelně Í voňavé bílé květy, z nichž se vyvíjejí hezké červené bobule s dvěma semeny. Kávovník vyžaduje mimořádně světlé stanoviště a teploty v rozmezí 18 až 25 °C. Daří se mu v kompostové zemině s přídavkem rašeliny a písku.
Slatinice 302, 783 42
Česká republika
+420 585 944 602
+420 605 101 061
+420 727 894 594
+420 737 748 514
e-shop
agri@agrislatinice.cz www.agrislatinice.cz