- ideální prostředí pro včely, čmeláky, motýly a ostatní hmyz.
Zakládání a údržba:
Před zásevem provedeme odstranění původního porostu, a to hlavně vytrvalých plevelů ( pýr plazivý, šťovík, kopřiva dvoudomá,...).
Následně nakypříme půdu nejlépe do hloubky 3-5 cm a srovnáme pozemek.
Před výsevem nehnojíme!
Zásev směsi provedeme do hloubky 1-1,5 cm. Potřebné množství osiva na danou plochu si před výsevem rozdělíme na 2 poloviny a vyséváme každou zvlášť, nejlépe dvěma směry (do kříže).
Po zásevu plochu utužíme, ideálně válcováním.
Porost sečeme 1-2x ročně na výšku sečení 4-5cm nad povrchem půdy. První sečení provádíme nejdříve 3 měsíce po založení porostu. Následně každoročně koncem července. Posečenou hmotu doporučujeme usušit na seno. Díky sušení dojde k vysemenění jednotlivých druhů v porostu, a tím k přirozené obnově. Seno z porostu po usušení odstraníme.
Ideální spojení – Kvetoucí louka z Rožnova + DIVOKÉ KVĚTY
Pro rozšíření lučního společenství o více druhů bylin a květin doporučujeme přidat do travní směsi Valašská kvetoucí louka směs DIVOKÉ KVĚTY. Jedná se o směs jednoletých, dvouletých a vytrvalých polních a lučních květin. Jako pomůcka pro vysévání je v balení obsažen kokosový granulát, který zjednoduší samotné vysetí květin a zároveň poslouží jako výživový substrát.
Spojením obou směsí se vyvine v průběhu roku vytrvalá kvetoucí louka s bohatou flórou
Zakládání a údržba:
1/ odstranění vytrvalých plevelů
2/ nakypření půdy do hloubky 2cm, srovnání pozemku
3/ provedeme zásev do hloubky cca 1,5 cm
4/ utužení plochy, ideálně válcováním
5/ sečení porostu (první sečení nejlépe začátkem července)